Jubileusz firmy

    

 

Rok 2013 będzie szczególnym rokiem w historii firmy – OGRODNICTWO Karol Flak obchodzić będzie swoje 50-lecie.

Już teraz w tym przedświątecznym okresie pragniemy zachęcić naszych klientów do wspólnych obchodów szacownego jubileuszu.

Produkcja wielu gatunków drzewek choinkowych jest mocno wpisana w tradycję naszej firmy. Od początku rozpoczęcia działalności ogrodniczej szczególną uwagę przywiązujemy do jakości oferowanych drzewek. Przez wiele lat praca na plantacjach choinkowych pozwoliła nam nabrać doświadczenia, które co roku docenia stale powiększające się grono zadowolonych klientów.

Na przestrzeni wielu lat oferta sprzedaży choinek w naszej firmie systematycznie się zwiększała. Obecnie oferujemy największy wybór w Wielkopolsce dotyczący sprzedaży hurtowej jak i detalicznej. Jakość produkowanych przez nas drzewek choinkowych doceniły, oprócz rzeszy klientów indywidualnych, wiodące instytucje i firmy z terenu Wielkopolski.

EKOLOGIA

Choinki dla indywidualnych klientów przygotowujemy już od połowy listopada każdego roku, wykonując wówczas profesjonalne maszynowe wykopywanie drzewek z bryłą korzeniową. Tak przygotowane drzewka dostarczane są na indywidualne zamówienie jako drzewka choinkowe. Następnie po zapoznaniu się z pełnym instruktarzem dotyczącym przyjęcia się takiego drzewa są one wysadzane do ogrodu.

Najpopularniejszą jednak choinką, która trafia do największej rzeszy klientów, jest choinka ścinana na plantacji. Ekologiczne plantacje obecnie w 100% zastąpiły wycinanie choinek z nasadzeń leśnych. Jest to proekologiczne działanie wychodzące naprzeciw walce z globalnym ociepleniem.

Cięte drzewka są bardzo dokładnie wyselekcjonowane i czekają na przyszłego nabywcę. Termin wycięcia powinien być uzależniony od warunków atmosferycznych. Drzewko najdłużej zachowuje swoją świeżość, jeśli zostało wycięte w dniach o dużej wilgotności powietrza. Duża ilość wody, którą wchłonęła choinka utrzymuje drzewko przy życiu po wniesieniu jej do domu. Dodatni wpływ na ekologię ma również choinka wyrzucona po okresie świątecznym z naszych domów. Wyrzucone drzewko w krótkim okresie ulega naturalnemu rozkładowi, a jego składniki wracają wprost do obiegu materii w przyrodzie. Wykorzystanie tego w kompostowniku naturalnie wzbogaca glebę w ogrodzie.

PRZEDŚWIĄTECZNE ATRAKCJE

W związku ze zbliżającym się jubileuszem przygotowaliśmy dla Państwa szereg dodatkowych przedświątecznych atrakcji. Przy akompaniamencie świątecznych melodii nasza Śnieżynka opowiadać będzie o historii choinki, przybliży różne gatunki choinek oraz nauczy je rozpoznawać, przedstawi tradycje bożonarodzeniowe oraz opowie o tym, jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w innych krajach. Dla Milusińskich przygotowaliśmy również pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem oraz Śnieżynką, śpiewanie kolęd, wspólne czytanie bajek i opowieści wigilijnych, konkursy.


Zapraszamy serdecznie!

OGRODNICTWO Karol Flak, ul. Krańcowa 5, Kościan
Sprzedaż choinek codziennie w godzinach od 8.00 – 19.00